e-posta adresiniz veya şifreniz hatalı!

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

ailebutcemiz.com, üyelerinden, üyelik formunda sadece e-posta adreslerini ve kendi belirleyecekleri bir şifreyi talep etmektedir. Bunun dışında adı soyadı ve/veya diğer kişisel bilgileri talep etmez.

ailebutcemiz.com, üyelik formunda ve site kullanımı sırasında topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

ailebutcemiz.com, e-posta adresleri ve site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. ailebutcemiz.com, üyeler lehine alışveriş yapabilmeleri amacıyla kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel verileri, ailebutcemiz iş ortaklarından gelen bilgilerle birlikte yorumlayarak indirim ve promosyon kampanyaları düzenleyebilir. Bu tür kampanyalardan üyeler bilgilendirilir.

Üyelik bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Üyenin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece yine üye ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece üye değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Facebook'ta Paylaş!


şifreniz
yeni şifre
yeni şifre (tekrar)
e-posta
şifre

Bütçe Gerçekleşme

Bütçenizin durumunu; Bütçe Gerçekleşme sayfasına sadece üyelerimiz ulaşabilir
Üye olmak ya da giriş yapmak için aşağıdaki butonları ya da facebook hesabınızı kullanabilirsiniz
e-posta
e-posta (tekrar)
şifre
şifre (tekrar)
güvenlik kodu:
Gizlilik Sözleşmesi'ni okudum ve kabul ediyorum.
e-posta
güvenlik kodu:
şifremi unuttum

üye ol
Netten brüte Hesaplama :

Netten brüte sekmesine girilir. Aylık Net ücretinizi, varsa İkramiye vs. girilir. Yıl ortası için kümüle vergi matrahı girilmesi gerekir. Medeni durumunuz ve varsa çocuk sayısı kesintileri etkileyeceği için bu bilgiler de girilmelidir. "Hesapla" butonu tıklanır. Çıkan tabloda net ücretteki yıl içindeki değişikliklerin girilmesi gerekir.

Brütten nete Hesaplama:

Brütten nete sekmesine girilir. Aylık brüt ücretinizi, varsa İkramiye, fazla mesai vs brüt ücretleri girilir. Ödenmiş veya işyerince ödenecek Bireysel emeklilik primleri (çalışan tarafından ödenen primler bordro hesaplama aşamasında bordro hesaplaması yapan birime teslimi halinde) girilir. Ödenmiş ve ödenecek Özel sağlık ve özel hayat sigortası primleri ödemeleri girilir. Medeni durum ve varsa çocuk sayısı girilir. "Hesapla" butonu tıklanır. Çıkan tabloda brüt ücretteki yıl içindeki değişikliklerin girilmesi gerekir.

Aile bütçesi hesaplama – Maaş gelirleri – Net Ücret :

Maaş gelirleri tıklanır. Alt kalem seçiminde Ailenizin gelirleri içinde bir veya birden fazla maaş geliri varsa, maaş türüne göre eğer net ücret üzerinden anlaşılmışsa bu seçenek seçilir. Açıklama kısmına "kendim", "eşim" gibi bir açıklama girilebilir. Net ücret girilir. Girilen bu tutar tüm aylara otomatik olarak girilmiş olur. Yıl içindeki değişiklikler manuel olarak düzeltilebilmektedir.

Aile bütçesi hesaplama – Maaş gelirleri – Brüt Ücret :

Maaş gelirleri tıklanır. Ailenizin gelirleri içinde bir veya birden fazla maaş geliri varsa, maaş türüne göre eğer brüt ücret üzerinden anlaşılmışsa bu seçenek seçilir. Açıklama kısmına "kendim", "eşim" gibi bir açıklama girilebilir. Kümülatif vergi matrahınızın doğru hesaplanabilmesi için yılbaşındaki (İkramiye prim fazla mesai dahil) brüt ücretinizi giriniz. Ödenmiş veya işyerince ödenecek Bireysel emeklilik primleri (çalışan tarafından ödenen primler bordro hesaplama aşamasında bordro hesaplaması yapan birime teslimi halinde) girilir. Ödenmiş ve ödenecek Özel sağlık ve özel hayat sigortası primleri ödemeleri girilir. Medeni durum ve varsa çocuk sayısı girilir. "Hesapla" butonu tıklanır. Çıkan tabloda brüt ücretteki yıl içindeki değişikliklerin girilmesi gerekir. Oluşan tablo "Net ücretleri Aile bütçesine Aktar" butonu tıklanır. Maaş gelirleri üzerine tekrar tıklanınca ayrıntılar gizlenir.

Aile bütçesi hesaplama –Diğer gelirler :

Ailenin serbest meslek geliri ve/veya kira geliri gibi değişken gelirleri varsa bu seçenek tıklanır. Alt kalem eklenir ve bu gelirin adı verilir. Tahmini tutarlar girilir. Verilen ad sonradan da değiştirilebilir. Diğer gelirler tekrar tıklanarak ayrıntılar gizlenir.

Aile bütçesi hesaplama –Giderler:

Belirtilen ayrıntılarda (Kira ve aidat giderleri, mutfak harcamaları vs.) Alt kalem eklenir ve bu giderin açıklaması girilir. Tahmini tutarlar girilir. Verilen ad sonradan da değiştirilebilir. İlgili gider kalemi tekrar tıklanarak ayrıntılar gizlenir.

….Ayından Devir :

Ailenizin dönem başında elinde bulundurduğu tutarı bu kutucuğa giriniz. Bu tutar gelirlerinizle toplanır, gider toplamı bu tutardan düşülür ve kalan her ay için devir satırında belirtilir. Aile bütçeniz ile ilgili girdiğiniz bu bilgileri saklamak için "kaydet" butonunu tıklanır. PDF formatında rapor almanız mümkündür.

Bütçe gerçekleşme :

Bütçe gerçekleşme sekmesi tıklanınca sol tarafta bulunan "Aylara göre bütçeniz" kısmından gerçekleşmesini girmek içtediğiniz ayı seçiniz. Beklenen kolonuna otomatik olarak aile bütçeniz tutarları gelecektir. Gerçekleşen tutarları ilgili kalemlere tıklayarak girebilirsiniz. Bütçesi olmayan alt kalemi n gerçekleşmesini girmek için "Aile bütçeniz" kısmında ilgili gider kalemi için boş bir alt satır eklemeniz gerekmektedir. Daha sonra tekrar bütçe gerçekleşmeye gelerek gerçekleşme tutarını girebilirsiniz. Grafikler otomatik olarak oluşacaktır. PDF formatında rapor almanız mümkündür.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ailebutcemiz.com’un amacı nedir?
Aile butcemiz.com’un amacı, üyelerinin, beklentileri doğrultusunda gelir ve giderlerinin kontrolünü ve nakit akışlarının takibini, bu beklentilerini gerçekleşme durumunun analizini içeren bir platformdur.
Üye olunmadan işlem yapılabilir mi ?
Üye olunmadan brütten nete, netten brüte ve aile bütçeniz hesaplamaları yapılabilir. Ancak Aile bütçeniz’in kaydedilmesi ve Bütçe gerçekleşme takibi sadece üyelerce yapılabilir.
İşyerimle brüt ücretten anlaştım. Net ücretimdeki değişmeleri ve nedenlerini aile butcemiz.com’dan yapabilir miyim?
Evet kesinlikle. “Brütten nete” sekmesini tıklayın. Yılbaşındaki brüt ücretinizi ve net ücret hesaplamasında gereken bilgileri girin. Hesaplatın. Çıkan tabloda brüt ücrette olacak yıl içinde kesin veya muhtemel değişiklikleri düzeltin. Net ücretinizin trendini ve tüm kesintileri hemen detaylarıyla görün.
Net ücret alıyorum. İşyerim beni kaç TL brütten gösteriyor ?
“Nette brüte” sekmesin girin. Net ücretinizi ve ücret hesaplamasında gereken bilgileri girin. Hesaplatın. Brüt ücretinizin trendini ve tüm kesintileri hemen detayları ile görün.
Brüt ücret alıyorum Aile bütçeme net ücretimi ay ay girmek için ne yapmalıyım?
“Aile bütçeniz” sekmesinde “Maaş gelirleri” üstünü tıklayın. Alt kalem seçiminde brut ücret’I seçin. Net ücret hesaplamasında gereken bilgileri soracaktır. Bu bilgileri girin ve hesaplatın.  Kümülatif vergi matrahı doğru hesaplasın diye 2 yıllık trend gelecektir. Çıkan tabloda brüt ücrette olacak yıl içinde kesin veya muhtemel değişiklikleri düzeltin.  Net ücreti aile bütçenize aktaracak kutucuğa tıklayın. Aile bütçenizer yıl boyunca net ücretler aktarılmış oldu.
Net ücret alıyorum Aile bütçeme net ücretimi ay ay girmek için ne yapmalıyım?
“Aile bütçeniz” sekmesinde “Maaş gelirleri” üstünü tıklayın. Alt kalem seçiminde net ücret’I seçin. Bilgileri girin. Ekle’ yi tıklayın. Aile bütçenize yıl boyunca net ücretler aktarılmış oldu.
Ailede birden fazla maaş geliri var. girebilir miyim?
Evet. Kesinlikle. Yukarıda belirtilen adımları tekrarlayarak girebilirsiniz.
Değişken gelirlerim var. Aile bütçeme nasıl girerim?
Diğer gelirler’I tıklayın. Alt kalem adını girin. Ekle’yi tıklayın. Gelirleri ay ay girin.
Giderlerimi aile bütçeme nasıl girerim?
İlgili Gider kaleminin üzerini tıklayın. Alt kalem soracaktır. Alt kalem olarak verdiğiniz ismi girin.  Ekle’yi tıklatın. Giderleri ay ay girin. Diğer gider ve alt kalemler için bunu tekrarlayın.
Gelir ve Gider kalemlerinin isimlerini ekledikten sonra ismini değiştirme veya satırı tümden silme şansım var mı?
Evet var. Girdiğiniz ismin üzerine geldiğinizde kalem işareti belirecek ve ismi değiştirmenizi sağlayacaktır. Satırı tamamen silmek içinse soldaki kırmızı x işaretini tıklamanız yeterli.
© 2011 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.